O firmie

 


 

Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego "Mińsk Mazowiecki" Spółka Akcyjna to polska firma zajmująca się budową, unowocześnianiem, naprawą i utrzymaniem taboru szynowego, która w roku 2012 obchodziła 60-tą rocznicę powstania. Od 2008 roku jesteśmy częścią grupy kapitałowej PESA, której liderem jest czołowy europejski producent taboru szynowego.

 

Zdobyte przez lata doświadczenia oraz współpraca z tak dynamicznie rozwijająca się firmą, jaką jest PESA Bydgoszcz S.A. są wykorzystywane przy modernizacjach, naprawie i budowie taboru szynowego poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają podróżnym i obsłudze pociągów wysoki komfort i bezpieczeństwo.

 

W ostatnich latach rozszerzyliśmy asortyment oferowanych usług i produktów, przystosowując naszą ofertę do aktualnych potrzeb rynku kolejowego przy zachowaniu wysokiej jakości świadczonych usług.

 

Naszymi klientami są min. Koleje Mazowieckie, SKM Trójmiasto, Przewozy Regionalne, PKP Cargo S.A., Metro Warszawskie oraz PKP Intercity, a także samorządy terytorialne, od miast po urzędy marszałkowskie.

 

Świadczymy także usługi polegające na budowie nowych jednostek taboru szynowego, przede wszystkim szynobusów - realizowaliśmy kontrakty dla województwa dolnośląskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Ten stosunkowo nowy rodzaj taboru doskonale sprawdza się w miejscach o niższej gęstości zaludnienia, w tym również na obszarach, z których uprzednio wycofano znaczną część ruchu kolejowego.

 

Seredecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.